Gloria Veinikeldri (avatud 1995) võlvid on rajatud varem, kui Kolumbus avastas Ameerika, ning asuvad aegu trotsides püsima jäänud vanalinna kaitsemüüri all. Hoone on saanud nime Taani kuninganna Margrethe järgi ja on rajatud 13. sajandi esimesel poolel Taani kuninga korraldusel.

Tallinna vanalinna südames, keskaegse linnamüüri varjus peituv Gloria Veinikelder pakub oma külalistele toiduelamuste kõrval Põhjamaade konkurentsitult suurimat veinivalikut. Ajalooline atmosfäär, esinduslik veinivalik ja armastus hea toidu vastu teevad Gloria Veinikeldrist koha, kus aeg peatub nautlemiseks.

 

Restorani hubane ja elegantne interjöör teevad veinikeldrist kahtlemata vanalinna ühe tõelise pärli. Gloria Veinikeldri kaheksas originaalselt kujundatud ruumis saab muuhulgas kaminasoojuses veine degusteerida, päikese eest varju pugeda ning nautida suvist randevuud romantilisel terrassil. Lisaks pakub Gloria Veinikelder võimalust kasutada 15 ja 8 inimest mahutavat privaatruumi, mis sobib nii ärikohtumisteks kui ka gruppidele einestamiseks.

 

Gloria Veinikelder on omanike Marko Harki ja Tairi Morozovi perefirma. Gloria Veinikeldri kokkade käe all kohtuvad taldrikul euroopaliku ja eestimaise toidu parimad kooslused, mille maitsed ja väljanägemine on klass omaette. „Me ei piira end vaid kohaliku toorainega, kuid värskus ja kvaliteet on kindlasti esikohal. Samuti arvestame, et ka klassikalistel roogadel oleks ikka mingi eriline ja nauditav, nii-öelda meile omane signatuur, et klient tahaks alati tagasi tulla,“ kirjeldab veinikeldri perenaine Tairi Morozov Gloria Veinikeldri toidukultuuri olemust.

 

Veinikeldri riiulitel väärikalt vananevates tuhandetes pudelites on esindatud kõik, mis on valmistatud viinamarjadest. Külaliste soove ja põhjamaised traditsioone arvestades on Gloria lisanud veinikeldri varude hulka ka valiku parimaid vodkasid, rumme, viskisid ja teisi jooke. Soovi korral saab sommeljee abiga kohapeal asuvast veinipoest endale meelepärase veini ka kaasa osta.
Restoran Gloria Veinikelder on ideaalne valik neile, kes hindavad hea veini ja suurepärase söögi kooslust ainulaadses atmosfääris.

 

Keldri veinikollektsioonis on näidiseid enam kui 25 maa veinimeistrite loomingust, sobilikku leidub igaks sündmuseks ja igale maitsele.

 

Veinikeldri esimeses ruumis – veinipoes − nõustab Teid sobiva veini leidmisel müüja-konsultant. Veinikeldri nn tagataskus saab veinilt ka korgi pealt. Vein, asjatundlik teenindus, küünlavalgus, kaminasoojus, mitmekülgne à la carte menüü ja klassikalised veinisuupisted on võrratud hingesoojendajad külmadel talveõhtutel, suvel jahutavad vanad võlvid päevakuumusest.

 

Meilt saate vastuse kõigile veiniga seotud küsimustele. Saadaval parim veinivalik. Korraldame veinikoolitusi, degusteerimisi ja vastuvõtte. Veini, mida Te kuskilt ei leia, leiame Teile meie!